بررسی برج ترنینگ تورسوپاورپوینت

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن بررسی برج ترنینگ تورسوپاورپوینت :

پاورپوینت تحلیل برج ترنینگ تورسو
 
 
بخشی از مطالب:
 
 
برج پیچنده (Turning Torso به معنی ستون پیچنده) آسمانخراشی است در شهر مالمو سوئد که توسط آرشیتکت و مهندس عمران اسپانیایی سانتیاگو کالاتراوا طراحی و در 27 اوت 2005 به طور رسمی افتتاح شده‌است.این برج 54 طبقه‌ای 190 متر (623 فوت) ارتفاع دارد.
مشخصات پروژه:
معمار: سانتیاگو کالاتراوا
مکان : مالمو سوئد
طراحی : 1999 تا 2001
ساخت : 2001 تا 2005
کاربری: مسکونی
سیستم سازه ای : هسته مرکزی و اسلوب بتنی
 
این آسمان خراش در اسکله غربی تنگه میان دو کشور سوئد و دانمارک واقع شده است. سایت در محله ای از شهر با خانه ها و زمین های کوچک قرار گرفته است. در کنار دریا, نزدیک آسمان خراش, پارک های کوچکی دیده میشود. سایت این بنا در موقعیت ویژه ای قرار گرفته است به نحوی که ورودی نمایشگاه اکسپو نیز محسوب میشود. این ساختمان در برجسته ترین مکان شهر مالمو قرار گرفته و هدف از جانمایی آسمان خراش در این سایت, بر خورداری این بنا از یک مکان متمرکز و با اهمیت بوده است. شکل ساختمان, هویت مرکزی مکان را افزایش میدهد.
طراحی ساختمان بر مبنای عنوان و مفهوم ترنینگ تورسو به معنی ”اندام گردان“ صورت گرفته است ایده ساخت این برج از یک مجسمه به همین شکل هندسی گرفته شده‌ که این مجسمه از جنس سنگ مرمر سفید است. جانی اورباک طراح CEO و پیمانکار برج پیچنده در سال 1999 این مجسمه را مشاهده کردند و به کالاتراوا پیشنهاد دادند که طرح ساخت برجی با همین فرم هندسی را پایه ریزی کند.
و…
 
بررسی برج ترنینگ تورسوپاورپوینت
فهرست مطالب:
مشخصات پروژه
معرفی معمار
سایت آسمانخراش
معرفی بنا
ویژگی های بنا
طراحی سازه
امکانات رفاهی
سیستم سازه ای
پلان تیپ طبقات
پایداری سازه
ایمنی و مطلوبیت
نمای ساختمان
گالری تصاویر
 
این فایل با فرمت پاورپوینت در 34 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.


لینک کمکی