بررسی بیوگرافی گوستاو ایفل و بررسی برج ایفل پاورپوینت

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن بررسی بیوگرافی گوستاو ایفل و بررسی برج ایفل پاورپوینت :

<p>&#160;</p>پاورپوینت بیوگرافی گوستاو ایفل و بررسی برج ایفل
 
 
 
بخشی از مطالب:
 
 
گوستاو کلیمت (آلمانی: Gustav Klimt, زاده: 14 ژوئیه 1862 – درگذشت: 6 فوریه 1918) یک نقاش نمادگرای اتریشی و یکی از برجسته‌ترین اعضای هنر نوی وین به نام جدایی وین بود. کارهای برتر او عبارتند از نقاشی, نقاشی‌های دیوارنما, انگاره و کارهای هنری دیگر که بسیاری از آن‌ها در نگارخانه انجمن جدایی وین نمایش داده می‌شوند.
توضیحات مختصری از چندین اسلاید این فایل؛
 
مقدمه:
 
در خصوص فضاهای نمایشگاهی به نظر می رسد در ابتدا دو مفهوم فضا ونمایش باید تعریف شوند تعریف فضا امری نسبی است و در جوامع مختلف می تواند متفاوت باشد .
 
مفهوم نمایش ( Exhibit ) نیز بر طبق فرهنگ لغت آکسفورد عبارت است از نشان دادن چیزی در یک مکان عمومی برای مردم , برای لذت بردن آنها و یا برای اطلاع رسانی و آگاه کردن آنها.
 
فضای نمایشگاهی در حقیقت جایی است که در آن نمایش نوآوری, خلاقیت, تکنولوژی و فناوری جدید, تجارت و رقابت نقش عمده­ای بازی می­کند.
 
بنابراین می­توان چنین نتیجه گرفت که تبعیت معماری فضاهای نمایشگاهی از تکنولوژی و همسویی آن با محصولات جدید از 150 سال پیش تاکنون بصورت مستمر ادامه داشته است.
 
نمایشگاه سال  1889 , پاریس:
 
ساختمان نمایشگاهها  ب اوج  اعتلای  خود می رسد :
 
بنا های  این نمایشگاه در پشت برج ایفل قرار داشتند و این نمایشگاه دوشاخه داشت؛ در یک شاخه هنر های زیبا و در شاخه دیگر هنر های دستی به معرض تماشا گذاشته شده بود ند و این دوشاخه با قسمتی که به اشیا متفرقه اختصاص یافته بود به یکدیگر مرتبط می شد توده عظیم فلزی تالار ماشین در پشت این بناها قرارداشت و تمام نمایشگاه را تحت الشعاع  قرار می داد.
 
سازه  هلالی های تالار ماشین  :
 
   گوستاو الکساندر ایفل:
 
گوستاو الکساندر ایفل مهندس وسازنده برج ایفل درپاریس درسال 1832 از یک خانواده مرفه در شهر دیژون فرانسه متولد شد . بعد از تحصیل در رشته شیمی , به طور اتفاقی به مهندسی ساختمان روی آورد . مدت چند سال به سمت مشاور شرکت های ساختمانی کار کرد و سپس به عنوان مهندس مشاور آزاد شدیدا درگیر مسائل طراحی محاسبات پل های راه آهن در نواحی صعب العبور بود . کارهای بسیاری در رابطه با پوشش دهانه های بزرگ پل های راه آهن به اجرا در آورد .
 
مهندس ایفل برج ایفل رابه مناسبت نمایشگاهی که در آن زمان در پاریس تشکیل شد ساخت ومنظور او از ساختن این برج موقتی بود نه دائمی .
 
ایفل در15 دسامبر1923 روزی که که نودویکمین سال تولد خود را جشن گرفته بود دارفانی را وداع گفت.
 
بزرگترین علاقه ایفل:
 
ایفل با ساختن پل های دلیرانه بر رودخانه های عمیق در اروپا و افریقا و بر رودهای بسیار عریض در هندوچین آموخت که بر عوامل طبیعی , هوا , آب , باد تسلط و استادی یابد. طرح و ساختن این پل ها ایفل و معاونین او را با تاثیر باد بر عوامل ساختمانی بخوبی آشنا کرد.
 
   آثار گوستاو الکساندر ایفل :
 
_ پل گارابیت 1883-1885
 
_ پل رودخانه ‹‹دورو›› 1875
 
_ پل دور و نزدیک اوپورتو(8-1877)
 
_ پل تریر گرایت واقع در ماسیف سنترال(4-1880 )
 
_ طراحی مجسمه آزادی
 
و همچنین انجام محاسباتی برای:
 
_ هلالی های تالار ماشین (1867)
 
_ نمای شیشه ای نمایشگاه جهانی 1878
 
_ ساختمان فروشگاه ‹‹ بن مارشه›› 1876 ( که اکنون تمام لطف اصلی خود را با مدرنیزه کردن آن از دست داده است )
 
تاریخچه ساخت برج ایفل:
 
این بنا بین سالهای 1887 تا 1889 به عنوان ورودی یک نمایشگاه بین المللی (Exposition Universelle) که به مناسبت یکصدمین سالگرد انقلاب فرانسه برگزار می شد, در مختصات جغرافیایی 48°5129N و 2°1740E ساخته شد .
 
حتی خود ایفل نخست بیمناک بود که برپاداشتن این برج فاقد هر گونه تزئین معمول در قلب پاریس سبب سکته سلیقه رایج شود اما معاون و رئیس دفتر مطالعات وی مهندس جوان سوئیسی موسوم به ‹‹ موریس کشلن›› (1946-1856) که محاسبات پل گارابیت نیز از او بود بدین کار اصرار کرد.
 
مراحل ساخت برج ایفل به روایت تصویر:


لینک کمکی