بررسی تحلیل برج قابوس پاورپوینت

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن بررسی تحلیل برج قابوس پاورپوینت :

پاورپوینت تحلیل برج قابوس
 
بخشی از مطالب:
برج گنبد قابوس بنایی تاریخی از سده چهارم هجری است که در شهر گنبد کاووس, شمال ایران در استان گلستان قرار دارد. سبک معماری بنا شیوه رازی است.
شهر گنبد کاووس در دوران کهن به جرجان معروف بوده و به دلیل قرار داشتن در جاده ابریشم از اهمیت بسیاری در بازرگانی برخوردار بوده است. در طول دوران های متمادی, هنگام حکمرانی سسلسه های آل زیار و آل بویه, این شهر پایتخت ایران بوده است. و از آن دوران برج آجری قابوس که احتمالا مدفن سلطان آل زیاری, قابوس بن وشمگیر است, ساخته شده که قدیمی ترین ارامگاه سبک ترکمانان سلجوق بوده و ارتفاع آن به 60 متر می‌رسد و بین سال های 1006 تا 1007 میلادی بنا شده است.
بعد از دورانی بدلیل زلزله شهر گنبد قابوس که نمادی از تمدن اسلامی و جهانی بود با خاک یکسان شده و بعدها بقایای آن در قسمت شرقی شهر گنبد قابوس کشف شد. اکثریت این شهرستان را ترکمنان سنی مذهب تشکیل می دهد و از دیگر اقوامی که در این شهر زندگی می کنند می توان به اقوام سیستانی و آذری نیز اشاره کرد. شهر کنونی به سال 1305 هجری شمسی, در دوران سلسله پهلوی برای سکونت عشایر ترکمن, به‌دستور رضا شاه بنیان نهاده شد و به سپاس از قابوس بن وشمگیر نام آن‌را گنبد قابوس (که اکنون به گنبد کاووس تغییر یافته‌است) نهادند.
نقشه اصلی این شهر توسط کارشناسان آلمانی, مطابق با اصول شهرسازی طراحی شد و از اینرو خیابان های متقاطعی داشته و با الگوی شطرنجی فاقد معابر تنگ و قدیمی است. گنبد کاووس جزو اولین شهرهای ایران است که در آن شهرداری قدمت درازی دارد. این شهر امروزه از شهرهای زیبا و دیدنی استان گلستان محسوب می شود.
بررسی تحلیل برج قابوس پاورپوینت
فهرست:
معرفی شهر
نیارش
مشخصات بنا
پی و بدنه بنا
سردر ورودی و تزیینات آن
انعکاس صدا
بندکشی دیواره برج
نحوه اجرای برج
هدف اولیه ساخت بنا
بانی ساختمان
مرمت بنا
صدمات و تعمیرات برج
یک خبر خیلی مهم
وضعیت فعلی بنا
منابع
عنوان: تحلیل برج قابوس
فرمت: پاورپوینت
حجم در حالت فشرده: 474 KB
صفحات: 30 اسلاید


لینک کمکی