تحقیق بررسی و شناخت کارکردهای کلان روابط عمومی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 تحقیق بررسی و شناخت کارکردهای کلان روابط عمومی دارای 180 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحقیق بررسی و شناخت کارکردهای کلان روابط عمومی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

مقدمه
یکی از مباحث مهم در روابط عمومی, بررسی کارکردهای روابط عمومی و تاثیرات کلان آن است. از مهمترین این کارکردها می‌توان به جلب مشارکت مردمی, تاثیر گذاری در فرآیند توسعه, مقبولیت بخشی به نظام سیاسی و... اشاره کرد. در این مطلب سعی شده است بعضی از این موارد مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
جلب مشارکت مردمی
آیا روابط عمومی می‌تواند در مشارکت بیشتر مردم موثر باشد؟ آیا سیل پیامهای ارتباطی که از مجراهای مختلف به طرف مردم سرازیر می‌شوند, بی آنکه متاثر از ایده‌ها و نقطه نظرات آنان باشند, می‌توانند سبب شرکت بیشتر مردم در امور شوند؟
بی تردید, نباید در تعیین عوامل مهم و موثر در جلب مشارکت مردمی, نسبت به نقش مهم «ارتباطات» و نظام ارتباطی بی اعتنا بود؛ چرا که طبق نتایج تحقیقات مخلتف, علاوه بر این که می‌توان با هشیار سازی, تنویر افکار و بیداری اذهان, مردم را به مشارکت فرا خواند, افزون به آن, باید دانست که وجود نظام ارتباطی ناهمگون با ساختارهای اجتماعی, فرهنگی و مذهبی و ارسال پیامهایی بیگانه با آنها, نتایج منفی در پی دارد. به عبارت دیگر, عدم شناخت شرایط و خصوصیات مردم (پیامگیران) و ارسال پیامهای ناهمرنگ با قالبهای فکری, شرایط اجتماعی و..... آنان, می‌تواند به عنوان یک عامل باز دارنده مشارکت نیز مطرح شود. به همین خاطر است که در هر نوع برنامه ریزی از جمله برنامه ریزی ارتباطی, اولین قدم را شناخت قانونمندیهای حاکم بر مخاطبان برنامه در نظر می‌گیرند.
در شرایط کنونی, چه در حوزه‌های ملی و‌چه در سطح بین‌المللی, بهترین وسیله برای جلب مشارکت ملی و بین‌المللی, گسترش ارتباطات و تبادل اطلاعات به صورت دو طرفه و در نظر گرفتن ایده‌آلهای پیامگیران است.
گسترش ارتباطات در کشور, منوط به آن است که تبادل اطلاعات بین مناطق مختلف, از تعادل برخوردار باشد. تا زمانی که عدم تعادل‌های منطقه‌ای از میان نروند, نباید به نابودی عدم تعادل ارتباطی, گسترش ارتباطات دو سویه و در نهایت مشارکت کامل, امید چندانی داشت. از ویژگی‌های مهم چنین تحلیلی, هدفمندی عدالت گرایانه آن است که در صورت تحقق, در همه زمینه‌ها موثر خواهد بود.

لینک کمکی